Přeskočit na obsah

o nás

Jsme Příběhy Zítřka, charitativní organizace, která si klade za cíl přepisovat příběhy na lepší!

Už téměř čtyři roky se snažíme měnit budoucnost v případech, které nás dennodenně chytají za srdce. Nevyléčitelné nemoci, týraná zvířátka, různě pohnuté lidské osudy a další neveselé příběhy a situace nás nenechávají spát. Proto bojujeme a svým dílem se snažíme pomáhat, jak jen můžeme.

Kdo ale vůbec jsme a proč děláme, co děláme?

Myšlenka založit instituci, v jejíchž silách by bylo pomáhat tam, kde je potřeba, vznikala delší dobu.

„Vždycky jsem chtěl pomáhat lidem, ale s nápadem založit neziskovku jsem si reálně začal pohrávat až ve chvíli, kdy si ke mně přisedl mladík, právě opouštějící brány dětského domova. Bylo vidět, že je nervózní a neví, jak si v životě počínat. To pro mě byl silný moment. Tehdy jsem se definitivně rozhodl, že chci pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují.“ 

To jsou slova jednoho ze spoluzakladatelů Ondřeje. Se společníkem Tomášem následně dali organizaci oficiální formu, název, přibrali první zaměstnankyni Michaelu a vrhli se do prvních konkrétních příběhů.

kdo jsme

Nevyléčitelné nemoci, týraná zvířátka, různě pohnuté lidské osudy a další neveselé příběhy a situace nás nenechávají spát. Proto bojujeme a svým dílem se snažíme pomáhat, jak jen můžeme.

transparentní účet

Dnes Příběhy fungují jako malá, v podstatě rodinná organizace, o pár lidech. Naše dobré skutky už přesáhly hodnotu 400 000,- Kč a v žádném případě nepolevujeme. Kolem sebe vidíme neustále spoustu příběhů, které si zaslouží naší pozornost a pokud to jen trochu půjde, vždycky budeme komukoli připraveni nabídnout pomocnou ruku.

Někdy by člověk až plakal, když vidí, kolik smutných věcí se lidem okolo něj děje. Ale řekli jsme si, že tenhle přístup praktikovat nebudeme. I když je to někdy těžké, snažíme se v řešení všech těch pohrom a problémů zůstat pozitivní. Stejně tak přistupujeme k vlastním projektům, vždycky nám jde primárně o to, abychom dokázali vytvořit příjemnou atmosféru. Každopádně základ je nikdy neztratit naději.

Tolik z úst spoluzakladatele Tomáše. A co vy? Chcete taky přepisovat příběhy na lepší, nebo víte o někom, kdo se nachází v nelehké situaci a potřeboval by pomoct? Neváhejte se nám ozvat!