PŘÍBĚHY ZÍTŘKA

děláme dobré skutky

Od roku 2017 jsme udělali dobré skutky v hodnotě přesahující

 

 

 

0
Děkujeme! Má to smysl.

pomozte martínkovi

Malý Martínek trpí kombinací vážných vývojových vad a poruch, většinu svého života proleží, jsou ale cesty, které mohou chlapečkovi pomoc. Bohužel nejsou hrazeny pojišťovnou
a rodina Ekrtových je hradí ze svého.
S maminkou jsme pro vás natočili krátké video, podívejte se na Martínkův příběh podrobněji…

AKTUÁLNĚ: Před Vánoci jsme odeslali téměř 15 000 Kč na Martínkův transparentní účet. V průběhu února bude zveřejněno aktualizované video s maminkou a Martínkem, kde se dozvíme více podrobností.

DOBROROUŠKA
DOBRORESPIRÁTOR

Během nouzového stavu jsme podpořili desítkami kusů kvalitních ústenek z biobavlny domov pro seniory v Kladně a v Ďáblicích. 

Na začátku února 2021 bude zahájen prodej respirátorů ve veřejné sbírce. Za každý zakoupený respirátor věnujeme jeden do domovů pro seniory, aby naše nejohroženější skupina zůstala v bezpečí. Pokud máte tip na zažízení, kde respirátory uvítají, budeme rádi, když nám napíšete 🙂

 

PODPOŘTE NAŠE SNAHY O LEPŠÍ PŘÍBĚHY PRAVIDELNÝM PŘÍSPĚVKEM NA ÚČET ČÍSLO 

115-5009900227/0100, PŘIDEJTE VARIABILNÍ SYMBOL 2121.

prague pride:
dětský vláček

Jsme hrdým partnerem dětského vláčku v průvodu Prague Pride. Vláček jsme podpořili již třikrát po sobě.

Vzhledem ke změnám v letošním ročníku Prague Pride dětský vláček Prahou neprojede stejně jako neprojde slavný průvod. Pride se ale neruší!

V Pridovém týdnu můžete zakoupit naší duhovou vlaječku a podpořit tak spolek Prague Pride, aby příští ročník mohl být ještě lepší!

běh příběhů

Běh příběhů je náš vlastní projekt. Projekt, ve kterém spojujeme sportovce z dětských domovů, různé sociální menšiny a většinovou společnost se zájmem o sport. První ročník v roce 2018 proběhl v Mostě. Druhý ročník jsme uspořádali v Praze v roce 2O2O.

běh příběhů 2020:

BĚH PŘÍBĚHŮ je oroginální projekt z naší dílny. Jeho cílem je aktivovat zájem o sport u dětí v institucionální péči a začlenit je do sportovní komunity tak, aby se jejich sociální dovednosti vyrovnali osobám, jež vyrůstají v běžných domácnostech. Navázání sociálních vazeb mimo skupinu, kde tyto děti vyrůstají, je druhotným cílem našeho projektu a s úsměvem na rtech musíme říct, že se nám daří jej naplňovat. Víme, že děti, které se v rámci našich běhů seznámili, jsou stále v kontaktu.

Ročník 2020 byl specifický a sice z nám všem známých důvodů. Pandemie COVID-19 způsobila, že jsme museli opustit od našich původních plánů a změnit termín konání z května na září.

Bohužel jsme se u změny termínu setkali s negativní zpětnou reakcí od dětských domovů a dalších institucí, které jsme do běhu chtěli zapojit. Strach nebo vládní opatření, kdo ví, způsobil, že se nám žádná z pozvaných institucí nepřihlásila.

 

Přesto jsme náš závod uspořádali, protože jsme vše měli připravené. Místo dětí v institucionální péči se našeho běhu zúčastnilo na tři desítky dětí, které vyrůstají v rámci duhových rodin. Ani tato skupina osob to nemá v životě jednoduché, a proto jsme rádi, že jsme mohli sledovat úsměvy a radost z výkonu, vznikající přátelství a udělat tak v naší české společnosti další mílový krok ku předu ve vnímání této sociální menšiny.

 

Jsme zastáncem nározu, že láska a péče je to důležité, nikoli pohlaví rodičů. 

Podívejte se na video ze dne plného sportu, pochopení a zábavy, na videu najdete záběry jak z našeho dětského BĚHU PŘÍBĚHŮ, tak z celé akce, do kterého jsme s polečně s Prague Pride tento závod vložili.

Doufáme, že příští ročník proběhne podle našich představ!

PODBPOŘTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

naše další projekty

běh kolem jezera most 2018

Zorganizovali jsme akci pro dětské domovy a širokou veřejnost za více než 220 tisíc.

prague pride

Podpořili jsme více než 30 tisíci korunami.
Se spolkem Prague Pride spolupracujeme na vytváření evetnů, které pomáhají osobám s menšinovou sexuální orientací.

rodina

Pomohli jsme více než 16 tisíci korunami na hypoterapii pro Klaudii a Valerii z Libereckého kraje a více než 24 000 Kč jsme věnovali na neuroterapii pro malého Martínka z Ústeckého kraje.

pomoc týraným zvířatům

Pomohli jsme více než 20 tisíci korunami. Naše podpora přistála například ve Psím hospici v Bukovince.

školní pomůcky

Věnovali jsme za více než 10 tisíc korun. V rámci BĚHU PŘÍBĚHŮ 2020 jsme pořídili školní pomůcky pro 6 výherců v hodnotě téměř 7 000 korun.

a pomáháme dál! v současné chvíli připravujeme vzdělávací projekt pro žáky devátých tříd základních škol, třetích ročníků učebních oborů a čtvrtých ročníků maturitních oborů.

v RÁMCI TOHOTO PROJEKTU BYCHOM RÁDI PODPOŘILI FINANČNÍ GRAMOTNOST, SCHOPNOST POHYBOVAT SE NA TRHU PRÁCE A PŘEDEJÍT DLUHOVÝM PASTEM PŘEDEVŠÍM U DĚTÍ V INSTITUCIONÁLNÍ PÉČI ALE I ŽÁKŮM Z ŘAD FUNGUJÍCÍCH DOMÁCNOSTÍ.

poslat peníze

Budeme rádi za každou drobnou čásktu, kterou se rozhodnete podpořit naše projekty.

dobro volník

Vítáme i ty, kterým není život ostatních lhostejný.

proč?

V naší zemi máme spousty příběhů, kterým můžeme pomoci. Jsou blízko, možná to jsou přímo naši sousedé nebo jednou našimi sousedy budou.

Má smysl si pomáhat!

 

Děkujeme, že pomáháte s námi!

2020 Příbehy zítřka, z.s.