Jakubovo poděkování za sportovní oblečení

Leden 27, 2018 - Ondrej Pabista

Comments are off for this post.

Jak jsme zmiňovali, jedním z našich cílů je podporovat nadané sporotovce se zápalem do hry a s chutí něco dokázat. Myslíme si, že podpora takových dětí je pro naši společnost důležitejší, než posíla 365 korun měsíčně kvůli hezké reklamě do jiných zemí. Naše děti jsou naše budoucnost a ty budeme potkávat v bezprostřední blízkosti.

Díky práci našich terénních pracovníků se podařilo vybrat penízky na podporu vybraných sportovců v ústavní péči. Přečtěte si příběh Jakuba z Pardubic, jak ho líčí jeho teta z dětského domova. Sám Jakub nám také napsal krásný dopis

„Dobrý den,

příběh našeho Jakuba  je příběh obyčejného kluka, který úplně nemůže některé věci ovlivnit a změnit, ale některé si řekl, že zkusí dokázat. Co nemůže on sám se svými dvěma sourozenci  změnit je pobyt v dětském domově, zda a jak dlouho tu bude. Co ale chce zkusit dokázat, je být dobrým basketbalistou. Je na úplném začátku, začíná s basketbalovými krůčky a za každý koš, který dá, je rád. Nevíme a ani on sám, zda bude jen obyčejný hráč s láskou k oranžovému kulatému nesmyslu a nebo se bude zlepšovat a bude dobrým, lepším, nejlepším. Co je ale jisté je to, a proto hlavně teď podpora z naší strany,  že něco dělá pravidelně, učí se mít povinnost. Má jiné autority než ve škole a v dětském domově. Je součástí týmu, kde se naučí být nejen dobrou individualitou, ale i být týmovým hráčem. Učí se vůli, houževnatosti…….. K tomu všemu potřebuje ale i sportovní vybavení a tak touto cestou i my tety a strejdové z Dětského domova Pardubice děkujeme všem lidem, kteří pomáhají sportovní příběh Jakuba psát. Zejména  tím, že přispěli nějakou částkou a vybrala se taková částka, že Jakub dnes trénuje v krásném funkčním sportovním oblečení a botách.

Ještě jednou děkujeme všem.

Zuzana Nechanická

Dětský domov Pardubice“

Zůstaňte nám nakloněni, úsměvy vás neminou 🙂

(Jakuba jsme podpořili funkčním oblečením na treninky, sportovním trikem, kraťasy, ponožkami a botami na basketball)

Ondrej Pabista