BĚH PŘÍBĚHŮ 2018

Dlouho avizovaný projekt Běh příběhů spojený s Během kolem Jezera Most se podle plánu uskutečníl 28. října v Mostě.

Ačkoliv nám počasí zrovna nepřálo, vybrali jsme si asi jediný den v týdnu, kdy skoro sněžilo, atmosféra na místě byla výborná! Do závodu pro dospělé se přihlásilo bez mála 600 běžců a i v té zimě jich přišlo 550 svůj závod odběhnout. Víme, že mezi běžci bylo i pár našich podporovatelů, doufáme, že jste si novou trasu užili a děkujeme, že jste se přijeli podívat 🙂

Dětských domovů se našeho Běhu příběhů zúčastnilo pět. Zprvu to sice vypadalo, že nás poběží více, ale chladné počasí si vybralo svou daň a některé dětské domovy se musely ze zdravotních důvodů omluvit.

BĚH PŘÍBĚHŮ byla soutěž mezi dětmi z dětských domovů nejen o prestiž, ale hlavně o finanční prosředky pro jejich dětský domov. Tyto prostředky dle dohody musí být využity pro rozvoj sportu u dětí žijících v daném DD.

Štafetový běh dal dětem zabrat, „v půlce jsem se rozbrečela a nemohla jsem dýchat“ mi sdělila jedna ze soutěžících. Každý dětský domov postavil čtyřčlenné družstvo složené ze dvou chlapců a dvou dívek ze druhého stupně základní školy. Délka trasy pro jednoho běžce byla 605 metrů a tak víme, že žádný z účastníků nedostal nic zadarmo.

Kromě šeků na sportovní vybavení od PŘÍBĚHŮ ZÍTŘKA dostaly všechny dětské domovy drobné ceny za účast. Sportovní batůžky se školními potřebami věnovala Univerzita J.E. Purkyně a Unipetrol. Každé družstvo bylo odměněno také medailemi a pohárem.

Na prvím místě se umístily děti z dětského domova v Ústí nad Labem, druhé místo obsadili závodníci z Pardubic a třetí skončil dětský domov Most.

Pro děti a jejich fanoušky, ale také pro účastníky závodu Běh kolem Jezera Most, přijel zahrát a zazpívat oblíbený zpěvák Pavel Callta s kapelou. Mezi jeho největší hity patří singl Terapeut nebo duet s Leošem Marešem – Píšem si svůj sen.

Podívejte se na krátké video, které shrnuje celou akci ve výjmečném prostředí přesunutého kostela a zatopeného uhelného dolu, kde se kdysi roléhalo krásné město.

Mrkněte se i na další fotky z námi připravené akce na našem FACEBOOKU 🙂

Zachovejte nám přízeň, Ondřej.

 

 

Ondrej Pabista


Fatal error: Uncaught RuntimeException: Error saving action: Error saving action: Table 'd190194_main.pribehyzitrkaactionscheduler_actions' doesn't exist in /data/web/virtuals/190194/virtual/www/wp-content/plugins/wpforms-lite/vendor/woocommerce/action-scheduler/classes/migration/ActionScheduler_DBStoreMigrator.php:44 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/190194/virtual/www/wp-content/plugins/wpforms-lite/vendor/woocommerce/action-scheduler/classes/data-stores/ActionScheduler_HybridStore.php(225): ActionScheduler_DBStoreMigrator->save_action(Object(ActionScheduler_Action), NULL) #1 /data/web/virtuals/190194/virtual/www/wp-content/plugins/wpforms-lite/vendor/woocommerce/action-scheduler/classes/ActionScheduler_ActionFactory.php(177): ActionScheduler_HybridStore->save_action(Object(ActionScheduler_Action)) #2 /data/web/virtuals/190194/virtual/www/wp-content/plugins/wpforms-lite/vendor/woocommerce/action-scheduler/classes/ActionScheduler_ActionFactory.php(84): ActionScheduler_ActionFactory->store(Object(ActionScheduler_Action)) in /data/web/virtuals/190194/virtual/www/wp-content/plugins/wpforms-lite/vendor/woocommerce/action-scheduler/classes/migration/ActionScheduler_DBStoreMigrator.php on line 44